SA254168F35HAR
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SA254168F35HAR
SA254168F35HAR
Part Number
SA254168F35HAR
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Description
CRYSTAL 16.8000MHZ 10PF SMD
Data sheet
SA254168F35HAR.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
SA254168F35HAR
Comments
    SA254168F35HAR Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesSA254
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    RatingsAEC-Q200
    Frequency16.8 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms