SXT21412CC16-50.000MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT21412CC16-50.000MT
SXT21412CC16-50.000MT
Part Number
SXT21412CC16-50.000MT
Description
CRYSTAL 50.000MHZ 12PF SMD
Data sheet
SXT21412CC16-50.000MT.pdf
Delivery Services
SXT21412CC16-50.000MT
Comments
    SXT21412CC16-50.000MT Specifications
    Ratings-
    Frequency50 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency Tolerance±25ppm
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms