SXT21413DC17-18.432MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT21413DC17-18.432MT
SXT21413DC17-18.432MT
Part Number
SXT21413DC17-18.432MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Description
CRYSTAL 18.432MHZ 13PF SMD
Data sheet
SXT21413DC17-18.432MT.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
SXT21413DC17-18.432MT
Comments
    SXT21413DC17-18.432MT Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesSXT214
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency18.432 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance13pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohms