SXT21414CC27-22.1184MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT21414CC27-22.1184MT
SXT21414CC27-22.1184MT
Part Number
SXT21414CC27-22.1184MT
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 14PF SMD
Data sheet
SXT21414CC27-22.1184MT.pdf
Delivery Services
SXT21414CC27-22.1184MT
Comments
    SXT21414CC27-22.1184MT Specifications
    Ratings-
    Frequency22.1184 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance14pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency Tolerance±25ppm
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms