SXT21418CC48-22.1184MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT21418CC48-22.1184MT
SXT21418CC48-22.1184MT
Part Number
SXT21418CC48-22.1184MT
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD
Data sheet
SXT21418CC48-22.1184MT.pdf
Delivery Services
SXT21418CC48-22.1184MT
Comments
    SXT21418CC48-22.1184MT Specifications
    Ratings-
    Frequency22.1184 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency Tolerance±25ppm
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms