SXT21418FB48-18.432MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT21418FB48-18.432MT
SXT21418FB48-18.432MT
Part Number
SXT21418FB48-18.432MT
Description
CRYSTAL 18.432MHZ 18PF SMD
Data sheet
SXT21418FB48-18.432MT.pdf
Delivery Services
SXT21418FB48-18.432MT
Comments
    SXT21418FB48-18.432MT Specifications
    Ratings-
    Frequency18.432 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohms