SXT21418FD48-16.384MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT21418FD48-16.384MT
SXT21418FD48-16.384MT
Part Number
SXT21418FD48-16.384MT
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF SMD
Data sheet
SXT21418FD48-16.384MT.pdf
Delivery Services
SXT21418FD48-16.384MT
Comments
    SXT21418FD48-16.384MT Specifications
    Ratings-
    Frequency16.384 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohms