SXT21422AA07-52.000MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT21422AA07-52.000MT
SXT21422AA07-52.000MT
Part Number
SXT21422AA07-52.000MT
Description
CRYSTAL 52.000MHZ 22PF SMD
Data sheet
SXT21422AA07-52.000MT.pdf
Delivery Services
SXT21422AA07-52.000MT
Comments
    SXT21422AA07-52.000MT Specifications
    Ratings-
    Frequency52 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance22pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±50ppm
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms