SXT22410BB07-13.560MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT22410BB07-13.560MT
SXT22410BB07-13.560MT
Part Number
SXT22410BB07-13.560MT
Description
CRYSTAL 13.560MHZ 10PF SMD
Data sheet
SXT22410BB07-13.560MT.pdf
Delivery Services
SXT22410BB07-13.560MT
Comments
    SXT22410BB07-13.560MT Specifications
    Ratings-
    Frequency13.56 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms