SXT22412DA27-13.000MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT22412DA27-13.000MT
SXT22412DA27-13.000MT
Part Number
SXT22412DA27-13.000MT
Description
CRYSTAL 13.000MHZ 12PF SMD
Data sheet
SXT22412DA27-13.000MT.pdf
Delivery Services
SXT22412DA27-13.000MT
Comments
    SXT22412DA27-13.000MT Specifications
    Ratings-
    Frequency13 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms