SXT22412EC38-50.000MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT22412EC38-50.000MT
SXT22412EC38-50.000MT
Part Number
SXT22412EC38-50.000MT
Description
CRYSTAL 50.000MHZ 12PF SMD
Data sheet
SXT22412EC38-50.000MT.pdf
Delivery Services
SXT22412EC38-50.000MT
Comments
    SXT22412EC38-50.000MT Specifications
    Ratings-
    Frequency50 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms