SXT22417CB48-16.384MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT22417CB48-16.384MT
SXT22417CB48-16.384MT
Part Number
SXT22417CB48-16.384MT
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 17PF SMD
Data sheet
SXT22417CB48-16.384MT.pdf
Delivery Services
SXT22417CB48-16.384MT
Comments
    SXT22417CB48-16.384MT Specifications
    Ratings-
    Frequency16.384 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance17pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±25ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms