SXT22417DC16-50.000MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT22417DC16-50.000MT
SXT22417DC16-50.000MT
Part Number
SXT22417DC16-50.000MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Description
CRYSTAL 50.000MHZ 17PF SMD
Data sheet
SXT22417DC16-50.000MT.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
SXT22417DC16-50.000MT
Comments
    SXT22417DC16-50.000MT Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesSXT224
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency50 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance17pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms