SXT22418AA38-16.384MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT22418AA38-16.384MT
SXT22418AA38-16.384MT
Part Number
SXT22418AA38-16.384MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF SMD
Data sheet
SXT22418AA38-16.384MT.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
SXT22418AA38-16.384MT
Comments
    SXT22418AA38-16.384MT Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesSXT224
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency16.384 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±50ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms