SXT22418FD07-12.288MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT22418FD07-12.288MT
SXT22418FD07-12.288MT
Part Number
SXT22418FD07-12.288MT
Description
CRYSTAL 12.288MHZ 18PF SMD
Data sheet
SXT22418FD07-12.288MT.pdf
Delivery Services
SXT22418FD07-12.288MT
Comments
    SXT22418FD07-12.288MT Specifications
    Ratings-
    Frequency12.288 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms