SXT22419CB38-22.1184MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT22419CB38-22.1184MT
SXT22419CB38-22.1184MT
Part Number
SXT22419CB38-22.1184MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 19PF SMD
Data sheet
SXT22419CB38-22.1184MT.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
SXT22419CB38-22.1184MT
Comments
    SXT22419CB38-22.1184MT Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesSXT224
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency22.1184 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance19pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±25ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms