SXT22420AA17-18.432MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT22420AA17-18.432MT
SXT22420AA17-18.432MT
Part Number
SXT22420AA17-18.432MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Description
CRYSTAL 18.432MHZ 20PF SMD
Data sheet
SXT22420AA17-18.432MT.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
SXT22420AA17-18.432MT
Comments
    SXT22420AA17-18.432MT Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesSXT224
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency18.432 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±50ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms