SXT22420BB16-16.384MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT22420BB16-16.384MT
SXT22420BB16-16.384MT
Part Number
SXT22420BB16-16.384MT
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 20PF SMD
Data sheet
SXT22420BB16-16.384MT.pdf
Delivery Services
SXT22420BB16-16.384MT
Comments
    SXT22420BB16-16.384MT Specifications
    Ratings-
    Frequency16.384 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms