SXT32410DA07-19.6608MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT32410DA07-19.6608MT
SXT32410DA07-19.6608MT
Part Number
SXT32410DA07-19.6608MT
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 10PF SMD
Data sheet
SXT32410DA07-19.6608MT.pdf
Delivery Services
SXT32410DA07-19.6608MT
Comments
    SXT32410DA07-19.6608MT Specifications
    Ratings-
    Frequency19.6608 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms