SXT32410EE48-14.7456MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT32410EE48-14.7456MT
SXT32410EE48-14.7456MT
Part Number
SXT32410EE48-14.7456MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 10PF SMD
Data sheet
SXT32410EE48-14.7456MT.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
SXT32410EE48-14.7456MT
Comments
    SXT32410EE48-14.7456MT Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesSXT324
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency14.7456 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±15ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms