SXT32411CB48-19.6608MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT32411CB48-19.6608MT
SXT32411CB48-19.6608MT
Part Number
SXT32411CB48-19.6608MT
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 11PF SMD
Data sheet
SXT32411CB48-19.6608MT.pdf
Delivery Services
SXT32411CB48-19.6608MT
Comments
    SXT32411CB48-19.6608MT Specifications
    Ratings-
    Frequency19.6608 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance11pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±25ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms