SXT32419DC17-36.000MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT32419DC17-36.000MT
SXT32419DC17-36.000MT
Part Number
SXT32419DC17-36.000MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Description
CRYSTAL 36.000MHZ 19PF SMD
Data sheet
SXT32419DC17-36.000MT.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
SXT32419DC17-36.000MT
Comments
    SXT32419DC17-36.000MT Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesSXT324
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency36 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance19pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms