SXT3248EB07-19.200MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT3248EB07-19.200MT
SXT3248EB07-19.200MT
Part Number
SXT3248EB07-19.200MT
Description
CRYSTAL 19.200MHZ 8PF SMD
Data sheet
SXT3248EB07-19.200MT.pdf
Delivery Services
SXT3248EB07-19.200MT
Comments
    SXT3248EB07-19.200MT Specifications
    Ratings-
    Frequency19.2 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance8pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms