SXT3248FA16-16.384MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT3248FA16-16.384MT
SXT3248FA16-16.384MT
Part Number
SXT3248FA16-16.384MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 8PF SMD
Data sheet
SXT3248FA16-16.384MT.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
SXT3248FA16-16.384MT
Comments
    SXT3248FA16-16.384MT Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesSXT324
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency16.384 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance8pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms