SXT3248FD17-36.000MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT3248FD17-36.000MT
SXT3248FD17-36.000MT
Part Number
SXT3248FD17-36.000MT
Description
CRYSTAL 36.000MHZ 8PF SMD
Data sheet
SXT3248FD17-36.000MT.pdf
Delivery Services
SXT3248FD17-36.000MT
Comments
    SXT3248FD17-36.000MT Specifications
    Ratings-
    Frequency36 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance8pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms