SXT3248FE48-22.1184MT
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT3248FE48-22.1184MT
SXT3248FE48-22.1184MT
Part Number
SXT3248FE48-22.1184MT
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 8PF SMD
Data sheet
SXT3248FE48-22.1184MT.pdf
Delivery Services
SXT3248FE48-22.1184MT
Comments
    SXT3248FE48-22.1184MT Specifications
    Ratings-
    Frequency22.1184 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance8pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±15ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms