SXT53410BB27-25.000M
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT53410BB27-25.000M
SXT53410BB27-25.000M
Part Number
SXT53410BB27-25.000M
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Description
CRYSTAL 25.000M 10PF SMD
Data sheet
SXT53410BB27-25.000M.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
SXT53410BB27-25.000M
Comments
    SXT53410BB27-25.000M Specifications
    PackageBulk
    SeriesSXT534
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms