SXT53410BC27-25.000M
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
SXT53410BC27-25.000M
SXT53410BC27-25.000M
Part Number
SXT53410BC27-25.000M
Description
CRYSTAL 25.000M 10PF SMD
Data sheet
SXT53410BC27-25.000M.pdf
Delivery Services
SXT53410BC27-25.000M
Comments
    SXT53410BC27-25.000M Specifications
    Ratings-
    Frequency25 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms