VXM7-9032-25M0000000
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Crystals
VXM7-9032-25M0000000
VXM7-9032-25M0000000
Part Number
VXM7-9032-25M0000000
Manufacturer
Microchip Technology
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ SMD
Data sheet
VXM7-9032-25M0000000.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
VXM7-9032-25M0000000
Comments
    VXM7-9032-25M0000000 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesVXM7
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance-
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability-
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms