340100101BDCM37PNMBZ
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
340100101BDCM37PNMBZ
340100101BDCM37PNMBZ
Part Number
340100101BDCM37PNMBZ
Manufacturer
C&K
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Data sheet
340100101BDCM37PNMBZ.pdf
Category
D-Sub Connectors
Delivery Services
340100101BDCM37PNMBZ
Comments
    340100101BDCM37PNMBZ Specifications
    SeriesD*M
    RoHSRoHS
    FeaturesDust Cap
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypePlug, Male Pins
    Contact Finish-
    Flange Feature-
    Number of Rows2
    Backset Spacing-
    Connector StyleD-Sub
    Ingress Protection-
    Number of Positions37
    Current Rating (Amps)-
    Shell Material, Finish-
    Contact Finish Thickness-
    Material Flammability Rating-
    Shell Size, Connector Layout4 (DC, C)
    340100101BDCM37PNMBZ FAQ
    1. How to order 340100101BDCM37PNMBZ on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 340100101BDCM37PNMBZ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 340100101BDCM37PNMBZ?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    340100101BDCM37PNMBZ Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    340100101BDCM37PNMBZ Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.