340100201BDDMA50SNMB
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
340100201BDDMA50SNMB
340100201BDDMA50SNMB
Part Number
340100201BDDMA50SNMB
Manufacturer
C&K
Description
CONN D-SUB RCPT 50P VERT CRIMP
Data sheet
340100201BDDMA50SNMB.pdf
Category
D-Sub Connectors
Delivery Services
340100201BDDMA50SNMB
Comments
    340100201BDDMA50SNMB Specifications
    SeriesD*MA
    RoHSRoHS
    FeaturesDust Cap, Extraction/Insertion Tool
    Part StatusActive
    TerminationCrimp
    Contact TypeSignal
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Contact Finish-
    Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
    Number of Rows3
    Backset Spacing-
    Connector StyleD-Sub
    Ingress Protection-
    Number of Positions50
    Current Rating (Amps)-
    Shell Material, FinishCopper Alloy
    Contact Finish Thickness-
    Material Flammability Rating-
    Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
    340100201BDDMA50SNMB FAQ
    1. How to order 340100201BDDMA50SNMB on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 340100201BDDMA50SNMB price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 340100201BDDMA50SNMB?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    340100201BDDMA50SNMB Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    340100201BDDMA50SNMB Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.