CBC11W1M1000X
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
CBC11W1M1000X
CBC11W1M1000X
Part Number
CBC11W1M1000X
Description
CONN D-SUB PLUG 11POS CRIMP
Data sheet
CBC11W1M1000X.pdf
Delivery Services
CBC11W1M1000X
Comments
    CBC11W1M1000X Specifications
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    CBC11W1M1000X FAQ
    1. How to order CBC11W1M1000X on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the CBC11W1M1000X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CBC11W1M1000X?
    CBC11W1M1000X Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    CBC11W1M1000X Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.