CBC11W1M10HT20/AA
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
CBC11W1M10HT20/AA
CBC11W1M10HT20/AA
Part Number
CBC11W1M10HT20/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 11POS CRIMP
Data sheet
CBC11W1M10HT20/AA.pdf
Delivery Services
CBC11W1M10HT20/AA
Comments
    CBC11W1M10HT20/AA Specifications
    Contact FinishGold
    Flange FeatureMating Side, Female Screwlock (4-40)
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Clear Chromate Plated Zinc
    CBC11W1M10HT20/AA FAQ
    1. How to order CBC11W1M10HT20/AA on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the CBC11W1M10HT20/AA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CBC11W1M10HT20/AA?
    CBC11W1M10HT20/AA Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    CBC11W1M10HT20/AA Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.