CBC11W1S1S50TS
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
CBC11W1S1S50TS
CBC11W1S1S50TS
Part Number
CBC11W1S1S50TS
Description
CONN D-SUB RCPT 11POS CRIMP
Data sheet
CBC11W1S1S50TS.pdf
Delivery Services
CBC11W1S1S50TS
Comments
    CBC11W1S1S50TS Specifications
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishStainless Steel, Passivated
    CBC11W1S1S50TS FAQ
    1. How to order CBC11W1S1S50TS on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the CBC11W1S1S50TS price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CBC11W1S1S50TS?
    CBC11W1S1S50TS Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    CBC11W1S1S50TS Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.