CBC13W6S100T0
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
CBC13W6S100T0
CBC13W6S100T0
Part Number
CBC13W6S100T0
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS CRIMP
Data sheet
CBC13W6S100T0.pdf
Delivery Services
CBC13W6S100T0
Comments
    CBC13W6S100T0 Specifications
    Contact FinishGold
    Flange FeatureMating Side, Female Screwlock (4-40)
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Clear Chromate Plated Zinc
    CBC13W6S100T0 FAQ
    1. How to order CBC13W6S100T0 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the CBC13W6S100T0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CBC13W6S100T0?
    CBC13W6S100T0 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    CBC13W6S100T0 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.