CBC17W2M100EZ
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
CBC17W2M100EZ
CBC17W2M100EZ
Part Number
CBC17W2M100EZ
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS CRIMP
Data sheet
CBC17W2M100EZ.pdf
Delivery Services
CBC17W2M100EZ
Comments
    CBC17W2M100EZ Specifications
    Contact FinishGold
    Flange FeatureCable Side, Male Jackscrew (4-40)
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    CBC17W2M100EZ FAQ
    1. How to order CBC17W2M100EZ on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the CBC17W2M100EZ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CBC17W2M100EZ?
    CBC17W2M100EZ Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    CBC17W2M100EZ Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.