CBC24W7S10000
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
CBC24W7S10000
CBC24W7S10000
Part Number
CBC24W7S10000
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS CRIMP
Data sheet
CBC24W7S10000.pdf
Delivery Services
CBC24W7S10000
Comments
    CBC24W7S10000 Specifications
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Contact FinishGold
    Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
    Current Rating (Amps)7.5A
    CBC24W7S10000 FAQ
    1. How to order CBC24W7S10000 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the CBC24W7S10000 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CBC24W7S10000?
    CBC24W7S10000 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    CBC24W7S10000 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.