CBC27W2S100EX
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
CBC27W2S100EX
CBC27W2S100EX
Part Number
CBC27W2S100EX
Description
CONN D-SUB RCPT 27POS CRIMP
Data sheet
CBC27W2S100EX.pdf
Delivery Services
CBC27W2S100EX
Comments
    CBC27W2S100EX Specifications
    Contact FinishGold
    Flange FeatureCable Side, Male Jackscrew (4-40)
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    CBC27W2S100EX FAQ
    1. How to order CBC27W2S100EX on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the CBC27W2S100EX price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CBC27W2S100EX?
    CBC27W2S100EX Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    CBC27W2S100EX Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.