CBC36W4S100T2S
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
CBC36W4S100T2S
CBC36W4S100T2S
Part Number
CBC36W4S100T2S
Description
CONN D-SUB RCPT 36POS CRIMP
Data sheet
CBC36W4S100T2S.pdf
Delivery Services
CBC36W4S100T2S
Comments
    CBC36W4S100T2S Specifications
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Contact FinishGold
    Flange FeatureMating Side, Female Screwlock (4-40)
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishStainless Steel, Passivated
    CBC36W4S100T2S FAQ
    1. How to order CBC36W4S100T2S on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the CBC36W4S100T2S price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CBC36W4S100T2S?
    CBC36W4S100T2S Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    CBC36W4S100T2S Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.