CBC7W2S1S50T2X
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
CBC7W2S1S50T2X
CBC7W2S1S50T2X
Part Number
CBC7W2S1S50T2X
Description
CONN D-SUB RCPT 7POS CRIMP
Data sheet
CBC7W2S1S50T2X.pdf
Delivery Services
CBC7W2S1S50T2X
Comments
    CBC7W2S1S50T2X Specifications
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    CBC7W2S1S50T2X FAQ
    1. How to order CBC7W2S1S50T2X on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the CBC7W2S1S50T2X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CBC7W2S1S50T2X?
    CBC7W2S1S50T2X Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    CBC7W2S1S50T2X Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.