D15S24A4PA00LF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
D15S24A4PA00LF
D15S24A4PA00LF
Part Number
D15S24A4PA00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Data sheet
D15S24A4PA00LF.pdf
Delivery Services
D15S24A4PA00LF
Comments
    D15S24A4PA00LF Specifications
    SeriesDelta D
    RoHSRoHS
    Features-
    Contact TypeSignal
    Mounting TypeThrough Hole
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Contact FinishGold
    Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
    Number of Rows2
    Backset Spacing-
    Number of Positions15
    Current Rating (Amps)5A per Contact
    Shell Material, FinishSteel, Tin-Nickel Plated
    D15S24A4PA00LF FAQ
    1. How to order D15S24A4PA00LF on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the D15S24A4PA00LF price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of D15S24A4PA00LF?
    D15S24A4PA00LF Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    D15S24A4PA00LF Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.