DAMY15PNM
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DAMY15PNM
DAMY15PNM
Part Number
DAMY15PNM
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT
Data sheet
DAMY15PNM.pdf
Delivery Services
DAMY15PNM
Comments
    DAMY15PNM Specifications
    Part StatusActive
    TerminationSolder Cup
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount
    Connector TypePlug, Male Pins
    Number of Positions15
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishBrass, Yellow Chromate Plated Cadmium
    DAMY15PNM FAQ
    1. How to order DAMY15PNM on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DAMY15PNM price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DAMY15PNM?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DAMY15PNM.
    DAMY15PNM Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DAMY15PNM Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.