DAMY15SX
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DAMY15SX
DAMY15SX
Part Number
DAMY15SX
Description
CONN D-SUB RCPT 15P PNL MNT SLDR
Data sheet
DAMY15SX.pdf
Delivery Services
DAMY15SX
Comments
    DAMY15SX Specifications
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Number of Positions15
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
    DAMY15SX FAQ
    1. How to order DAMY15SX on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DAMY15SX price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DAMY15SX?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DAMY15SX.
    7.How to contact us to get technical supports, such as DAMY15SX pin diagram, DAMY15SX datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    DAMY15SX Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DAMY15SX Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.