DBM25PJK87
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DBM25PJK87
DBM25PJK87
Part Number
DBM25PJK87
Manufacturer
WEC
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Data sheet
DBM25PJK87.pdf
Delivery Services
DBM25PJK87
Comments
    DBM25PJK87 Specifications
    SeriesD*M
    RoHSRoHS
    FeaturesGrounding Indents
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
    Connector TypePlug, Male Pins
    Number of Rows2
    Backset Spacing-
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin-Nickel Plated
    DBM25PJK87 FAQ
    1. How to order DBM25PJK87 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DBM25PJK87 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DBM25PJK87?
    DBM25PJK87 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DBM25PJK87 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.