DBM25SF179
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DBM25SF179
DBM25SF179
Part Number
DBM25SF179
Manufacturer
ITT Cannon, LLC
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT WW
Data sheet
DBM25SF179.pdf
Delivery Services
DBM25SF179
Comments
    DBM25SF179 Specifications
    SeriesD*M
    RoHSRoHS
    Features-
    Part StatusActive
    TerminationWire Wrap
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
    DBM25SF179 FAQ
    1. How to order DBM25SF179 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DBM25SF179 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DBM25SF179?
    DBM25SF179 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DBM25SF179 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.