DBMA25PNM
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DBMA25PNM
DBMA25PNM
Part Number
DBMA25PNM
Description
CONN D-SUB PLG 25P PNL MT CRIMP
Data sheet
DBMA25PNM.pdf
Delivery Services
DBMA25PNM
Comments
    DBMA25PNM Specifications
    SeriesD*MA
    RoHSRoHS
    Features-
    Part StatusActive
    TerminationCrimp
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount
    Connector TypePlug, Male Pins
    Backset Spacing-
    Connector StyleD-Sub
    Ingress Protection-
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishBrass, Yellow Chromate Plated Cadmium
    Contact Finish Thickness-
    Material Flammability RatingUL94 V-0
    Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
    DBMA25PNM FAQ
    1. How to order DBMA25PNM on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DBMA25PNM price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DBMA25PNM?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DBMA25PNM.
    DBMA25PNM Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DBMA25PNM Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.