DBMAMT25PNM
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DBMAMT25PNM
DBMAMT25PNM
Part Number
DBMAMT25PNM
Description
CONN D-SUB PLG 25P PNL MT CRIMP
Data sheet
DBMAMT25PNM.pdf
Delivery Services
DBMAMT25PNM
Comments
    DBMAMT25PNM Specifications
    Mounting TypePanel Mount
    Connector TypePlug, Male Pins
    Contact FinishGold
    Flange FeatureCable Side (M3)
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishBrass, Yellow Chromate Plated Cadmium
    DBMAMT25PNM FAQ
    1. How to order DBMAMT25PNM on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DBMAMT25PNM price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DBMAMT25PNM?
    DBMAMT25PNM Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DBMAMT25PNM Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.