DBMM-25P-L
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DBMM-25P-L
DBMM-25P-L
Part Number
DBMM-25P-L
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Data sheet
DBMM-25P-L.pdf
Delivery Services
DBMM-25P-L
Comments
    DBMM-25P-L Specifications
    Series24308-Style, D*MM
    RoHSRoHS
    FeaturesMounting Brackets
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
    DBMM-25P-L FAQ
    1. How to order DBMM-25P-L on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DBMM-25P-L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DBMM-25P-L?
    DBMM-25P-L Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DBMM-25P-L Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.