DBMM-25S-E
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DBMM-25S-E
DBMM-25S-E
Part Number
DBMM-25S-E
Description
CONN D-SUB RCPT 25P PNL MNT SLDR
Data sheet
DBMM-25S-E.pdf
Delivery Services
DBMM-25S-E
Comments
    DBMM-25S-E Specifications
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole
    Connector TypeReceptacle, Female Sockets
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
    DBMM-25S-E FAQ
    1. How to order DBMM-25S-E on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DBMM-25S-E price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DBMM-25S-E?
    DBMM-25S-E Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DBMM-25S-E Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.