DBMME25PX
Home > All Products > Connectors, Interconnects > D-Sub Connectors
DBMME25PX
DBMME25PX
Part Number
DBMME25PX
Description
CONN D-SUB PLUG 25P PNL MNT SLDR
Data sheet
DBMME25PX.pdf
Delivery Services
DBMME25PX
Comments
    DBMME25PX Specifications
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeSignal
    Mounting TypePanel Mount, Through Hole
    Connector TypePlug, Male Pins
    Number of Positions25
    Current Rating (Amps)7.5A
    Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
    DBMME25PX FAQ
    1. How to order DBMME25PX on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the DBMME25PX price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DBMME25PX?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DBMME25PX.
    DBMME25PX Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    5173280-3 5173280-3 5173280-3 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE CAP 50POS VERT SLDR View
    163A11089X 163A11089X 163A11089X Conec 5000 CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP View
    1-5747872-6 1-5747872-6 1-5747872-6 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    5747872-4 5747872-4 5747872-4 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR View
    164A10029X 164A10029X 164A10029X Conec 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP View
    5787170-7 5787170-7 5787170-7 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-TYPE RCPT 68POS R/A SLDR View
    5787683-1 5787683-1 5787683-1 TE Connectivity AMP Connectors 5000 CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR View
    DBMME25PX Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.